Az érdekképviselet azt szorgalmazza, hogy kisebb szja-kulcsot vessenek ki a legalacsonyabb bérekre – írja a HVG.

Szlovákiában jövőre 7,4 százalékkal, havi bruttó 623 euróra emelik a minimálbért, csütörtöki árfolyamon 227 ezer forintra. Ez az összeg több, mint 40 százalékkal magasabb, mint amennyit jelenleg fizetnek minimálisan Magyarországon, közölte az RTL Klub Híradója.

Magyarországon még a bértárgyalások sem kezdődtek el, a Magyar Szakszervezeti Szövetség az államtól várja a kötelező minimum emelkedését.
Kisebb személyi jövedelemadó kulcsot akarnak a legalacsonyabb jövedelmekre, hogy 10 százalékkal nagyobb, nettó 117 ezer forintot vihessenek haza a minimálbéresek.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön azt mondta, hogy a kormány az év végéig dönt a minimálbér és a garantált bérminimum összegéről is.

Forrás: HVG

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!