A Pedagógusok Szakszervezete készül egy újabb érdekegyeztetésre a bérekről a kormánnyal, ha az eredménytelenül zárul, összeül a sztrájkbizottság. A tanároknak felemás tapasztalatai vannak a digitális tanrendről, az iskolaőrség pedig komoly kérdéseket vet fel - mondta az InfoRádióban az érdekképviselet elnöke.

Nagy megpróbáltatás volt a digitális tanrendre való átállás, de az összefogásnak köszönhetően sikerült érvényes tanévet zárni - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.

Szabó Zsuzsa szerinte fontos tanulság, hogy

• minden településen biztosítani kell az internetelérést,
  • egységes felület kell a digitális oktatáshoz, és
  • a digitális tananyagokat is fejleszteni kell.

Majdnem minden családban volt számítógép vagy okostelefon, de az okostelefon sokszor egyáltalán nem volt alkalmas arra, hogy ezen tartósan dolgozzanak és eredményesek legyenek a diákok. Ugyanakkor gondolni kell a hátrányos helyzetű településeken élőkre is, pontosan ott lett volna szükség arra, hogy legyen eszköztámogatás

- mutatott rá az érdekképviseleti vezető, elismerve, hogy valamennyi segítség azért mégiscsak volt a Klebelsberg Központ és magáncégek felajánlásából.

Úgy látja, az eredményes tanéven belül az érettségiket fontos volt rendben megtartani, senki nem veszít évet.

Forrás: Infostart.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!