A munkahelyi szakszervezeti tisztségviselőknek szóló új könyv a Spirit of Europe Kft. gondozásában jelenik meg.

Bill Barry, a könyv amerikai szerzője 2017. május második felében ingyenes könyvbemutatókat tart Budapesten, Szombathelyen, Kecskeméten és Miskolcon.

A szemléletében teljes mértékben újdonságnak számító könyv egyrészt megoldást nyújt a magyar szakszervezeteket is sújtó folyamatos taglétszámcsökkenés megállítására, másrészt segít áttekinteni a munkahelyi tisztséggel járó feladatokat, valamint azok sikeres ellátásához gyakorlati tanácsokkal látja el a munkahelyi szakszervezeti tisztségviselőket.

A könyvből megismerhetjük a szakszervezetek működésének két modelljét, a Szolgáltató és a Szervező Modellt. Az utóbbi szerinti működéshez pontos útmutatást ad annak érdekében, hogy a tagokat mind nagyobb mértékben be tudjuk vonni a szakszervezet tevékenységébe, azaz, hogy „a szakszervezet ne csak látványsport legyen”.

A könyv szerzője, Bill Barry, aki évtizedeken át dolgozott szakszervezeti szervezőként, majd a Baltimore Megyei Közösségi Főiskola Munkaügyi Tanulmányok Osztályának igazgatója volt.

Annak ellenére, hogy a könyv az Amerikai Egyesült Államokban készült,teljes mértékben érvényes a magyar viszonyokra, hiszen a szakszervezeti mozgalom globális gondokkal küzd.

„Ha új, vagy akár régi tisztségviselőként újra akarod szervezni a helyi szakszervezeted, akkor ez a könyv megmutatja neked, hogy miként tedd. A Szakszervezetek Szervezési Modelljén alapuló könyv olyan témákat ölel fel, mint a tagok aktivitásának növelése, a stratégiai tervezés és a szakszervezet gazdálkodása. Ez az út segít új energiákat mozgósítani annak érdekében, hogy megerősítsd a szakszervezeti mozgalmat.” Bill Barry.

Bill Barry, a mun­ka­he­lyi szak­szer­ve­ze­ti tiszt­ség­vi­se­lők­nek szó­ló új könyv a­me­ri­ka­i szer­ző­je 2017. má­jus má­so­dik fe­lé­ben könyv­be­mu­ta­tó­kat tart Bu­da­pes­ten, Szom­bat­he­lyen, Kecs­ke­mé­ten és Mis­kol­con.