Bruttó 4-5 ezer forintos béremelést kapnak azok a MÁV-Start-dolgozók, akik a cégen belüli hiányszakmákban dolgoznak.

Egyes cégen belüli hiányszakmában dolgozóknak júliustól bruttó 4-5 ezer forintos alapbér-kiegészítést adnak a MÁV-Startnál. A társaság és a vasutas szakszervezet megállapodásáról a Napi Gazdaság pénteki számában számol be.

A napilapnak Meleg János, a szakszervezet elnöke azt mondta: a megállapodás többek között a pénztárosokat és a jegyvizsgálókat érinti.

Az írás szerint a MÁV Zrt-nél is intenzív tárgyalások folynak a dolgozók javadalmazásáról az elvándorlás megállítása, és a vasutasszakmák vonzóvá tétele érdekében. Folyamatban van a kollektív szerződés módosítása, aminek eredményeként egyes kiemelt vasútállomásokon 10 százaléknyi műszakpótlék-emelést kaphatnának a dolgozók.