Azt szeretnénk, ha Te is megismernéd, hogy a szakszervezetek miért és hogyan küzdenek a mindennapokban, és ezért mit tesznek. Célunk önmagunk fejlesztése is, ezért tömörültünk a Szakszervezeti Ifjúsági Akció (SzIA) közösségébe. Oktatunk és közben magunk is tanulunk. Azon dolgozunk, hogy a szakszervezeti mozgalom gyakran nehezen emészthetőnek tűnő alapüzeneteit és a munkavállalókat érintő ügyeket az Y, Z de akár Alfa generációk számára is egyértelműen mondhassuk el. Szakértőket kértünk meg, hogy a klímaváltozás, zöld gazdaság témát ne csak szakmailag, hanem társadalmi aspektusba beágyazva vitassuk meg egy kötetlen beszélgetés keretében, hogy bebizonyítsuk: A szakszervezetek lehetnek a modernizáció motorjai! Legyen bennünk ambíció a közös munkára és együtt gondolkodásra. A Szakszervezeti Ifjúsági Akció öt hazai konföderáció ifi vezetőinek összefogásával, a Friedrich Ebert Stiftung szakmai és anyagi támogatásával született meg.

Tarts velünk, legyél Te is részese ennek a közösségnek!

Nyilvános fórumbeszélgetés: Szakszervezetek, mint a modernizáció motorjai

1. november 27., szerda, 16:00-20:00

Helyszín: Kazimír Bisztró, Budapest, VII., Kazinczy u. 34.

Online regisztráció

P r o g r a m

Moderátor: Kunert Annamária, SzIA alapító tag

16:00                    Regisztráció

16:30                     Köszöntő - Jörg Bergstermann/Németh Edit, Friedrich-Ebert-Stiftung (FES)

16:45                     Pódiumbeszélgetés - Szakszervezetek, mint a modernizáció motorjai

• Ceglédi Zoltán, politikai elemző
      • Szakszervezet, mint mozgalom – mobilizáló erő, demonstrációs hajlandóság
  • Kovács András, kommunikációs szakértő, ügyvezető, Media Matters Group Kft.
      • Egység a sokszínűségben – Kommunikációs stratégiák jövőorientált témákban
  • Lakner Zoltán, politológus, szociálpolitikus
      • Progresszió és a szakszervezetek
  • Vigh Péter, projektmenedzser, szerkesztő, Másfél fok - éghajlatváltozás közérthetően
      • Mit jelent számunkra a klímaváltozás? Miért kell a klímaváltozásról beszélni szakszervezetként?

17:45                     Fishbowl beszélgetés – légy részese a párbeszédnek!

19.00                    Büfé – kötetlen beszélgetés

A rendezvény ingyenes, de november 22-ig regisztrációhoz kötött: Online regisztráció

A rendezvény Facebook eseménye ide kattintva található.