A Magyar Nemzet szerdai számában megjelent írás állításaival ellentétben a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) Monitoring Bizottsága tegnapi ülésén nem született egységes álláspont a kereskedelmi üzletek vasárnapi nyitvatartásának korlátozása kérdésében.

A fórumot alkotó munkaadói és munkavállalói szervezetek képviselői kizárólag arról állapodtak meg, hogy a kérdésben  a jövőben készek érdemi párbeszédet folytatni. A VKF ezt a cikk állításával ellentétben nem tűzte napirendjére, és a felek párbeszéde alapján az is csak a későbbiekben kerülhet meghatározásra, hogy az ügyet később milyen más fórumok előtt tárgyalhatják meg.

Liga Szakszervezetek                                                Magyar Szakszervezeti Szövetség

Mészáros Melinda elnök                                           Kordás László elnök