Az üzletszabályzat ugyanis tiltja a kalauzoknak, hogy méltányosságot gyakoroljanak. A MÁV azonban arra kéri a jegyvizsgálókat, hogy mindig ügyfélbarát módon járjanak el a vitás ügyekben – írja a HVG.

Akár az állását is veszélyezteti az a kalauz, aki elnéző egy-egy utassal a szakszervezet szerint. Két hete történt, hogy egy jegyvizsgáló leszállított egy idős asszonyt a vonatról, mert nem volt nála érvényes igazolvány. A MÁV azóta virággal és csokival kért tőle bocsánatot.

A VDSZSZ szakszervezet szerint azonban sok támadás érte a jegyvizsgálót, pedig ő betartotta a szabályokat. Az üzletszabályzat ugyanis tiltja, hogy méltányosságot gyakoroljanak.

Az előírások betartását pedig ellenőrökkel vizsgálja a MÁV, a szakszervezetek szerint volt olyan is, hogy álruhában próbálták átejteni a jegyvizsgálókat az ellenőrök.

A szakszervezet ezért kezdeményezte a szabályzat módosítását.

A MÁV csak annyit közölt az RTL Klub híradójával, hogy arra kérik a kalauzokat, ügyfélbarát módon kezeljék a vitás helyzeteket.

Forrás: HVG