Magyar kollégáik mellé állnak számos ország dolgozói érdekképviseletei. Az Alkotmány utcában felállított színpadon a felszólalók fellépése előtt a szervezők a magyar dolgozók tünetését támogató külföldi szakszervezetek szolidaritási nyilatkozatait - írja a Mérce.hu.

Támogató levelet küldtek mások mellett a cseh, a szlovák, az orosz, a német és francia, valamint a nemzetközi és az európai szakszervezeti szövetségek. (A Német IG Metall nyilatkozatáról itt írtunk részletesebben.)

Videóüzenetet küldött Luca Visentini, az Európai Szakszervezeti Szövetség főtitkára (képünkön). Szerinte nem szabad, hogy Magyarország az olcsó munkaerő országa legyen, valójában a munkakörülmények javítása lenne az, amellyel egyrészt a befektetők bizalma is a nőne, és sok külföldre elvándorolt munkás térne vissza hazájába.

Forrás: Mérce.hu