Nem tolonganak a 35 alattiak a szakszervezeti irodák ajtóiban. A pályájuk elején járók látszólag nem tartják fontosnak, hogy csatlakozzanak a munkavállalók érdekeit védő egyesülésekhez.

A már munkába állt fiatalok nagy részének fogalma sincs, hogy a hatékony érdekvédelem dolgozói karrierje fontos kísérője lehetne. Közülük sokan szoci őskövületnek tartják a szakszervezeteket – derült ki a Policy Agenda nemrég publikált kutatásának eredményeiből.

Miért alakult ez így? Hogyan lehetne minél több ifjabb munkavállaló számára is vonzóvá tenni a szakszervezeteket? Az érdekvédelem mellett milyen más feladatokat kellene felvállalnia a mozgalomnak?

Erről beszélgetett az Y-ban Galavits Patrik műsorvezető Kunert Annamáriával, a Szakszervezeti Ifjúsági Szövetség elnökével és Kiss Ambrussal, a Policy Agenda vezető elemzőjével.

Forrás: Klubrádió

Hozzászólok a Facebookon

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni