A béren kívüli juttatásokról egyeztettek Kispest vezetői a pedagógusok, a bölcsődei dolgozók és a szociális ágazat helyi szakszervezeti vezetőivel. Az önkormányzat részéről Gajda Péter polgármester, Vinczek György és Kertész Csaba alpolgármesterek, Varga Attila, a szociális bizottság elnöke, valamint dr. Kiss Anna jegyző, Nagy Péter humánszolgáltatási és Lászlóné Mester Zsuzsa gazdasági igazgató vett részt a tárgyaláson - írja a magazinlapok.hu.

A megbeszélés után Kispest polgármestere elmondta, hogy a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete kérte az egyeztetést, mert a szociális és a bölcsődei ágazatban sztrájkhangulat alakult ki az állami bérrendezés elmaradása, a méltatlanul alacsony bérek miatt. Gajda Péter elmondta, az önkormányzat – a tavalyi évhez hasonlóan – a béren kívüli juttatásokban segíthet a dolgozókon. Kérte a szakszervezeti vezetőket, hogy fogalmazzák meg konkrétan, mit várnak az önkormányzattól, illetve készítsenek kimutatást arról, hogy a szomszéd kerületekben milyen béren kívüli juttatást kapnak a szociális és bölcsődei dolgozók. Gajda Péter hozzátette, év végéig az önkormányzat választ ad a szakszervezeteknek arra, hogy lesz-e lehetőség béren kívüli juttatásra.

Forrás: magazinlapok.hu