A “Félúton a rezignáció és a felemelkedés között – Aktuális események a magyar szakszervezeti mozgalomban” című FES tanulmánnyal foglalkozó szakmai beszélgetést követően számos személyes interjú készült, amelyek összefoglalása egy magyar nyelvű videóban tekinthető meg.

Rózsa Péter moderátor, ötletes és szakértő beszélgetés-vezetéssel elérte, hogy a konföderációk, ágazati szakszervezetek és üzemi szakszervezetek vezető tisztségviselői nyíltan és konstruktívan reagáljanak a magyar munkavállalói érdekképviseleteknél tapasztalható aktuális hiányosságokra és az őket érintő jövőbeni kihívásokra. Ebből a szempontból a videofelvétel célja nemcsak egy rendezvény dokumentálása, hanem felhívást is jelent a szakszervezetek közötti párbeszéd folytatására és elmélyítésére.

A tanulmány magyar nyelven itt tölthető le, németül pedig itt olvasható.

Hozzászólok a Facebookon

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!