Hétvégén tisztújító kongresszust tart a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), vagyis hétfőtől új elnök vezeti a szakszervezetet - írja az Eduline.hu.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Galló Istvánné, a PSZ jelenlegi januárban jelentette be, hogy két ciklus után nem indul újra az elnöki tisztségért. Galló Istvánnét 2008-ban választotta meg a kongresszus elnöknek, majd 2013-ban újraválasztotta. Öt évre szóló megbízatása idén június végén jár le.

A PSZ elnöki pozíciójáért Csabalik Zsuzsanna, a miskolci középiskolai szervezet titkára, Szabó Éva Zsuzsanna jelenlegi alelnök és Tarnay Attila Csongrád megyei elnök indul - közölte a szakszervezet oldalán.

Forrás: Eduline.hu