A PDSZ szolidáris az érintett civilekkel, és elítéli a Stop Sorost, mert ezzel egy, az egész civil társadalmat megbélyegző folyamat indul el.

Kiáll és szolidáris a Stop Soros törvény érintett szervezeteivel a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). A szakszervezet úgy látja, a sajtóhírek szerint akár még szigorodó törvény nemcsak az érintett civilekre lenne súlyos hatással, hanem

„ezzel elindul egy folyamat, amely a civiltársadalom megfélemlítését és ellehetetlenítését vonja maga után”.

Ma a menekültszervezeteket vegzálja és bélyegzi meg a kormány, holnap mást, akit kipécéz. A PDSZ ezért szolidáris valamennyi érintettel, és kész a civilszféra védelmében közös fellépésre, áll az Országos Választmány által kiadott közleményben.

Forrás: HVG

Hozzászólok a Facebookon