Tizenhárom pontos megállapodást írt alá hétfőn a honvédelmi tárca a szakszervezetekkel a jövő évi bérjellegű és béren kívüli juttatásokról.

Öt százalékkal nő a katonák bére, ami 2015 nyarához képest átlagosan immár 45 százalékos emelkedést jelent - mondta Simicskó István honvédelmi miniszter az aláírás előtt. Szólt arról, hogy a családos katonák gyermeknevelési támogatása nettó 20 ezer forinttal, a tanévkezdési támogatás 30 ezer forinttal emelkedik, ez 25 százalékos növekedés.

Simicskó István honvédelmi miniszter

A megállapodással biztonságot és kiszámíthatóságot tudunk sugározni a katonák és a civil társadalom irányába - fogalmazott a miniszter.

A megállapodást a tárcavezető a Honvédszakszervezet, a Honvédségi Dolgozók Szakszervezete, valamint a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége vezetőivel írta alá.

Czövek János, a Honvédszakszervezet elnöke eredményként értékelte a megállapodást, amely megfelel a béren kívüli juttatások ez évi szintjének, néhány esetben annak továbbfejlesztése.