Tudományosan bizonyított tény, hogy válsághelyzetekben megnőhet a konfliktusok száma. A koronavírus okozta elővigyázatossági intézkedések miatt sokan kénytelenek hosszabb időt otthonukban, a négy fal között tölteni és ez sok konfliktushoz vezethet – olvasható a KEMI és BKIK közös közleményében.
Felmérések igazolták például, hogy Kínában a karantén idején megnőtt a családon belüli erőszak esetek száma, ami magával hozhatja a válások számának növekedését is. Szerencsére más kutatások a párok egymásra találásáról számolnak be. A koronavírus okozta veszélyhelyzet sajnos sok cég működésére lesz negatív hatással és ez az üzleti életben is komoly konfliktusforrás lehet.
A KEMI és a BKIK Magyarország vezető mediációs szervezetei szeretnének segítséget nyújtani mindenkinek, hogy a következő időszakban kialakuló konfliktushelyzeteket megfelelően tudja kezelni, de leginkább megelőzni.
Néhány tanács, hogy könnyebb legyen az életünk a veszélyhelyzet idején:
-
Legyünk a szokottnál türelmesebbek, mivel nem mindenki kezeli higgadtan a kialakult helyzetet.
-
Segítsünk szeretteinknek, hogy biztonságban érezzék magukat. Óvjuk idős rokonainkat, barátainkat, szomszédainkat.
-
Kiemelten figyeljünk az őszinteségre – a bezártságból eredő konfliktusok akkor kerülhetőek el a legjobban, ha még időben és higgadtan fogalmazzuk meg az elvárásainkat, és nem hagyjuk robbanásig feszülni a helyzetet. Beszélgessünk az érzéseinkről indulatok nélkül, fogalmazzuk meg aggodalmainkat és hallgassuk végig egymást.
-
Segítsünk gyermekünknek a tanulásban és mutassuk meg neki, hogy hogyan működik a home office.
-
Lehetőség szerint szervezzük meg az otthoni életünket, osszuk el a feladatokat egymás között.Csináljunk fix napirendet, beosztást, főleg ha a gyerekek mellett dolgozunk otthonról.
-
Maradjunk nyugodtak és figyeljük a friss híreket, tájékozódjunk.
-
Használjuk ki, hogy az életünk most kicsit szólhat másról is.
-
Üzleti partnereinkkel legyünk együttműködők, konstruktívak és gondoljunk arra, hogy ez a helyzet is egyszer véget fog érni.
-
Maradjunk fizikailag aktívak – otthon is lehet mozogni, teremtsük meg ennek a lehetőségét, és rendszerét.
-
Maradjunk kapcsolatban a barátainkkal, rokonainkkal – a mentális egészséghez elengedhetetlenek a szociális kapcsolataink.
Ha a tanácsok ellenére mégis konfliktushelyzetbe kerül és legjobb szándéka szerint sem tudja azt megoldani, akkor az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. és az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen lehet segítséget kérni, leírva röviden a kialakult helyzetet és mediátorok visszahívják – ígérik. Sokszor egy jó beszélgetés is segíteni tud! – zárul a két szervezet közleménye.
Forrás: ado.hu
Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!