A görög állami szektor dolgozóinak legnagyobb szakszervezete 24 órás sztrájkba lépett.

Görögországban az állami szektor dolgozóit képviselő legnagyobb szakszervezeti tömörülés tagjai 24 órás sztrájkba léptek csütörtökön.

Az ADEDY a sztrájkkal a nyugdíjcsökkentés és a nyugdíjkorhatár emelése, valamint a tb-járulék növelése ellen tiltakoznak.

Csütörtökön zárva lesz valamennyi közintézmény, nem nyitnak ki az iskolák sem, a kórházak csak sürgősségi ellátást végeznek.

A munkabeszüntetéshez az újságírók és az ügyvédek mellett a légi közlekedés dolgozóinak a szakszervezete is csatlakozott. Emiatt csütörtökön Görögország valamennyi repülőterén leállt a forgalom. Csütörtökön a Liszt Ferenc repülőtérről Görögországba, illetve onnan Budapestre nincs menetrendszerinti járat.