Kétéves huzavona után a British Airways végre minden egyes alkalmazottjának engedélyezi, hogy ha akar, akkor nadrágban dolgozhasson – írja a metro.co.uk cikke nyomán az nlc.hu.

Bár a British Airways női dolgozóinak egy része már 2003 óta viselhet nadrágot, azoknak, akik 2012 után csatlakoztak az úgynevezett vegyes flottához, mostanáig kötelező volt szoknyában dolgozniuk, ez alól pedig csak egészségügyi vagy vallási okból kérhettek felmentést.

A szakszervezet két éven keresztül harcolt a légitársasággal azért, hogy változtassanak a dress code-on és minden női alkalmazottjuk számára tegyék lehetővé a nadrág viselését. Végül elérték, amit akartak.

„A női légiutas-kísérőknek nem kell többé reszketniük a hideg, nedves, havas téli időben, de a nadrág olyan helyeken is védelmet jelent, ahol elkaphatják például a maláriát vagy a Zika-vírust" - fogalmazott közleményében a szakszervezet.

Forrás: nlc.hu