Csütörtökön este tudták meg a dolgozók, hogy novemberben már nem nyit ki a háztartásigépgyár írja a Corriere.it nyomán HVG.

Hiábávalóak voltak Giuseppe Conte olasz kormányfő erőfeszítései, és a Whirlpool háztartásigép-gyártó mégis bezárja nápolyi üzemét. A döntésről csütörtökön este, sms-üzenetben értesítették négyszáz dolgozójukat, közölve azt is, hogy december 31-ig megkapják a bérüket - írja a Corriere.it.

Bár a vállalat szándékairól már korábban lehetett tudni, a dolgozókat a szakszervezet szerint így is hidegzuhanyként érte a hír, mert velük ez ügyben nem kommunikált a cég. A Fiom-Cgil szakszervezet képviselője pedig arra panaszkodott, hogy bár a vállalat arra hivatkozik, hogy befejezi a mosógépgyártást, a Nápolyban üzemelő gyártósorok egy indiai üzemben működnek majd tovább.

Az olasz miniszterelnök azt mondta a szakszervezeteknek, a kormány mindent megpróbált, hogy a vállalat megváltoztassa szándékát: adókedvezményeket, támogatást, fejlesztési szerződéseket kínáltak nekik, hiába.

A munkások pénteken tiltakozásul útlezárással demonstráltak.

Forrás: HVG

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!