Bűnösnek találta, és 18 hónap börtönre ítélte egy dél-koreai bíróság Lee Sang-hoont, a Samsung elnökét, aki az ügyészség szerint 24 más korábbi és jelenlegi samsungos tisztviselővel együtt törvénybe ütköző módon gyakorolt nyomást a szakszervezetekre – írja a The Verge.

A cég elnöke és társai egyebek mellett a fizetések csökkentésével és a szakszervezetpárti alvállalkozókkal kötött szerződések felbontásával fenyegetőztek, hogy minimumon tartsák a szakszervezeti tevékenységet.

The Wall Street Journal cikke szerint az ítélet ugyan vélhetően nem fogja befolyásolni a Samsung befektetőit, a Financial Times azonban hangsúlyozta, hogy így biztosan nagyobb lesz a nyomás a cégen, hogy javítson a vállalati kultúrán.

A Samsung híresen szakszervezet-ellenes, így nem is nagyon kellett velük bajlódnia a fennállása során, tavaly azonban elismertek egy ezerfős szakszervezetet, idén novemberben pedig a dolgozók egy újabbat hoztak létre az egyik dél-koreai esernyőszervezet égisze alatt.

Forrás: Index

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!