A kánikulára való tekintettel a menetrend időszakos felfüggesztését, és az első ajtózás átmeneti szüneteltetését is kérte a BKV és a Volán vezetésének küldött levelében az Egységes Közlekedési Szakszervezet.

Nemes Gábor, az érdekképviselet elnöke a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában elmondta: szükségesnek tartják, hogy a sofőrök több időt pihenhessenek a végállomásokon, és hűtött ivóvíz osztását is kérték a cégvezetéstől.

Nemes Gábor, Egységes Közlekedési Szakszervezet elnöke

A BKV korábban válaszában úgy reagált: a rekordokat döntögető hőmérséklet mellett is mindent megtesz – az utasokat érintő hőterhelés csökkentésén túl – azért, hogy a Társaság dolgozói számára a rendkívüli hőségben elviselhetőbb legyen a munkavégzés.

Forrás: Klubrádió