Sok munkavállaló elvesztette az állását, miután a nagyobb gyárak leállították a termelést. Az élelmiszerboltokba viszont munkaerőt keresnek, mert túlterheltek a dolgozók. Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára szerint ugyan a korábbi roham csillapodott az üzletekben, de a helyzet még mindig kiszámíthatatlan – írja a HírTV.

Korábban a győri Audi és a szentgotthárdi Opel gyár, szerdán pedig a Suzuki gyár is közölte, hogy a koronavírus járvány terjedésének kockázata miatt leállítja a termelést. A rendkívüli intézkedés hatására sok dolgozó veszítette el a munkáját.

Túlterheltek és kevesen vannak viszont az élelmiszer bolti kiszolgálók.

Sok helyen keresnek raktári dolgozókat, árufeltöltőket, eladókat vagy éppen pénztárosokat. Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára szerint a korábbi roham csillapodott ugyan, de a szokásosnál még mindig magasabb a forgalom a boltokban, főként a Balaton környékén.

Forrás: HírTV

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!

Munkajogi tanácsadó válaszol