A német Volkswagen több üzemében is leállítja a termelést a koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében — írta meg a Welt nyomán a 24.hu.

Handelsblatt információi szerint a legtöbb németországi és európai üzemet is leállítják ideiglenesen, az utolsó műszak február 20-án, pénteken teszi le a munkát. Az intézkedés által érintett gyáregységekről egyelőre nincs hír.

Az Audi Hungária Független Szakszervezet elnökhelyettese, Szimacsek Tibor megkeresésünkre azt mondta, a szakszervezet folyamatosan egyeztet a gyárvezetéssel a koronavírussal kapcsolatban. Olyan döntés még nem született egyelőre, hogy a gyárat bezárnák. Írtunk a gyár kommunikációs osztályának is, amint válaszolnak, közöljük.

Forrás: 24.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!

Munkajogi tanácsadó válaszol