Megyei fórumnak adott otthont szerda délelőtt a Szakszervezetek Házának ötödik emeleti helyisége, ahol épületes problémákról esett szó. A szakszervezet azért esküdött fel az érdekvédelem mellett, hogy folyamatosan hangot adjon elégedetlenségének. A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) alelnöke előző nap még Békéscsabán vizitált, ám a Viharsarok után korántsem a nyugalom szigetére érkezett – írja a szon.hu.

– A gondok országos méreteket öltöttek. Az eddig is világos volt, hogy Szabolcs-Szatmár-Beregben lényegesen kevesebb a munkalehetőség, mint a Nyugat-Magyarországon, ám onnan pedig nagyon sokan Ausztriában vagy Németországban keresnek boldogulást. Itt 105 ezer forint, ott 1300 euro a minimálbér – fejtegette Buday Pálné. – Elfogadhatatlan a bérhelyzet a hazai kereskedelemben. Annyira alacsony a bérszínvonal, hogy az a munka rovására mehet. Bár vasárnap bezártak a multik, a forgalom megnövekedett. Kimutatták, hogy a szemét mennyisége 15 százalékkal nőtt, ugyanis sokan bespájzolnak, aztán kidobják a hulladékot. Hatalmas teher hárul a dolgozókra, ami munkavédelmi szempontból sem jó. Aki fáradt, annál nagyobb a munkahelyi baleseti veszély, számtalan problémát generál a mostani áldatlan helyzet. Elkezdődhetnek a bértárgyalások, melynek egyértelmű célja a minimálbér emelése.

Forrás: szon.hu