Megegyeztek a hulladékgazdálkodási terület fizikai dolgozói béreiről a Budapesti Közművek keretében önállóan működő FKF Hulladékgazdálkodási Divízió munkavállalóit képviselő reprezentatív szakszervezetek a Budapesti Közművekkel.

A pénteken aláírt bérmegállapodás szerint az FKF hulladékgazdálkodási szakterületének fizikai dolgozói 16 százalékos béremelésben részesülnek 2023. január 1-től.

A most kötött megállapodás a hulladékbegyűjtésben és az elszállításban résztvevő munkavállalókat, valamint a tevékenységet közvetlenül irányító és támogató dolgozókat érinti.

Az egyezség másik fontos eleme, hogy átalakítják a társaságnál évek óta alkalmazott, az egyes résztevékenységek bérezését rögzítő ösztönző rendszert.

Ez az átalakítás már összhangban van a július 1-től induló, a körforgásos gazdaság elveinek megfelelően kialakított új országos hulladékgazdálkodási modellel, valamint a MOL Nyrt. és a Budapesti Közművek által tervezett közös vállalat vízióival is.

A szakszervezetek és a munkáltató a továbbiakban folytatják a Budapesti Közművek többi területére vonatkozó bértárgyalást a:

• FKF Köztisztasági;
  • FŐTÁV Távhőszolgáltatási;
  • FŐKERT Kertészeti;
  • BTI Temetkezési;
  • FŐKÉTÜSZ Kéményseprőipari Divízióknál;
  • valamint az egyéb támogatói területeken.

Forrás: napi.hu