Az érdekképviseleti szövetség elnöke, Tóth Zsuzsanna azt mondta: folyamatosan kapcsolatban állnak a munkáltatóval, hogy mielőbb megkezdődhessenek a bértárgyalások. Előbb azonban meg akarják a várni a köztulajdonban álló, állami vállalatok konzultációs fórumát. Különösen fontos ugyanis, hogy tudják, milyen instrukciókat ad a tulajdonos a munkáltatóknak és a munkavállalóknak az egyszeri juttatásokkal kapcsolatban – nyilatkozta Tóth az InfoRádiónak.

A postás szakszervezet vezetője elmondta azt is, hogy a három éves bérmegállapodásban már rögzítettek egy egyszeri, százezer forintos juttatást is, amit majd karácsony előtt kapnak meg a dolgozóik.

Ellenben ismerve a körülöttünk zajló eseményeket, a rezsiproblémákat és a reálbércsökkenését, újabb, egyszeri juttatást szeretnének. A már korábban kialkudott, százezer forint mellé még egyszer ennyit kérnek, ám ettől a munkáltató egyelőre elzárkózik.

Mint mondta, remélik, hogy az egyeztető fórum után változni fog a munkáltató álláspontja. Ezért nagy türelemmel és izgalommal várják az egyeztetést. A szakszervezeti vezető azonban a legfontosabbnak mégis azt nevezte, hogy a munkavállalóinknak megmaradjon a munkahelye.

Forrás: Infostart.hu