A pedagógus-szakszervezetek már többször kérték ezt a kormánytól a tanárhiányra hivatkozva.

Mint azt mi is megírtuk, Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón bejelentette, eltörlik a járványügyi intézkedések döntő többségét Magyarországon.

Ennek értelmében hétfőtől néhány kivétellel megszűnik a kötelező maszkviselés, emellett kivezetik a a védettségi igazolványok használatára vonatkozó szabályokat, illetve azt a szabályt, ami alapján a munkáltató kötelezővé teheti az oltást.

Újságírói kérdésre Gulyás Gergely elmondta, az állami iskolák tanárainak sem lesz kötelező az oltás mostantól.

A pedagógus szakszervezetek korábban többször is jelezték, hogy a kötelező oltás miatt kieső tanárok pótlása számos intézményben nehézségeket okozott.

Arról egyelőre nincsen hír, hogy mi lesz azokkal a tanárokkal, akik a kötelező oltás miatt hagyták el a pályát, és azokkal, akik emiatt fizetés nélküli szabadságra kényszerültek.

Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!