A lakosságszámmal arányosan, sávosan növekedve, kötelezően nőnek a polgármesteri illetmények, átlagosan 30 százalékkal.
A településvezetők bére öt éve, 2016 óta nem emelkedett, de ha a jövő évi emeléshez nem rendelnek forrást, akkor azt a településeknek maguknak kell kigazdálkodniuk, erre pedig elsősorban a kistelepülések nem biztos, hogy képesek – írja a Sonline Somogy megyei hírportál.
Ha csak havi tízezer forintot emelnének egy polgármester fizetésén, már az is jelentős tétel lenne egy kistelepülés éves költségvetésében
– mondta el a lapnak Bertók László, Vése első embere, aki szerint az emelést a költségvetésre terhelni olyan lenne, mint Mátyás király esete az eszes lánnyal, aki hozott neki ajándékot, meg nem is. Szerinte helyben lassan az óvónők vagy a pedagógusok is többet keresnek, mint a kistelepülések polgármesterei.
Kozma László, Vízvár polgármestere arról adott tájékoztatást, hogy megkérdezi a településen élőket, indokoltnak tartják-e az emelést. Szerinte a polgármesteri fizetések növekedése akár irigységre is adhat okot, de a többség véleménye szerint mindenkinek a munkájához kell a fizetését igazítani, így a polgármestereknek is.
Amikor a kormány döntött a garantált minimálbér emelkedéséről, várható volt, hogy ez hatással lesz a többi bérre is
– tette hozzá Kozma László.
A polgármesterek béremelése már régóta váratott magára, magyarázta a Sonline-nak Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) elnöke, aki egyben Tab polgármestere is.
Úgy fogalmazott, nem számítottak rá, hogy ezt most lépi meg a kormány, de abban bízik, hogy ez a lépés a köztisztviselői bérekre is hatással lesz, mert a bértáblák összecsúsznak, és emiatt általánosnak mondható, hogy bérfeszültség keletkezik a polgármesteri hivatalokban.
Forrás: Index
Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!