A Közlekedési Dolgozók Szakszervezeteinek Szövetsége (KDSZSZ) - függetlenül a 2021. évre szóló minimálbér és garantált bérminimum nagyságától - 10 százalékos átlagkereset-fejlesztést tart indokoltnak a Volánbusz Zrt.-nél.

A szövetség azt írja, hogy tisztában vannak a nemzetgazdaság teherbíró képességével, mégis szükségét látják a 10 százalék körüli keresetfejlesztésnek, mert az elmúlt években szűkült a bérolló a nemzetgazdasági átlag és a volános átlagkeresetek között.

A KDSZSZ elengedhetetlen fontosságúnak tartja, hogy a koronavírus-járvány visszaszorításával és a gazdasági élet talpra állításával a munkavállalók is visszanyerjék optimizmusukat, a jövőbe vetett hitüket - fogalmaznak közleményükben.

A szakszervezet szerint a MÁV-val való integráció önmagában is komoly bérfeszültséget okozhat, ugyanis a MÁV-csoport egyes vállalatainál jóval magasabbak a bérek.

Forrás: napi.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!