– Tarthatatlan, hogy a minimálbér összege (105 ezer forint) nem éri el a létminimum összegét. A kettő között 20 ezer forint a különbség – jelentette ki Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke sajtótájékoztatóján.

Hozzátette: erre az intézkedésre azért lenne nagy szükség, mert csaknem 700 ezer ember él ma a kisebb összegből. Úgy vélte, hogy a fizetések növelésének meglennének a feltételei, mivel a magyar gazdaság fejlődik, a beruházások nőnek (elsősorban uniós forrásból) és a vállalkozók helyzete is javul. – Miközben a leggazdagabbak egyre vagyonosabbak, a társadalom 30 százaléka szegénységben él. A szakszervezet feladatának tekinti, hogy ezen javítson – hangsúlyozta Gaskó István. Ezért a jövő évre vonatkozó legutóbbi bértárgyalásokon a Liga Szakszervezetek 8-9 százalékos minimálbér-emelésre tett javaslatot, a munkaadók 3 százalékkal növelnének, míg a kormányzat nem nyilatkozott. Amennyiben ezt jóváhagynák, 114 ezer forint lenne a legkisebb bruttó fizetés 2016-ban. Azok keresetét, akik ennél többet visznek haza, 6-7 százalékkal emelnék az érdekvédők. A szakszervezeti vezető szerint követeléseik alátámasztására különböző nyomásgyakorló eszközöket kell bevetni, melyekről a jövő héten döntenek.

Forrás haon.hu