A Vasúti Érdekegyeztető Tanács ülésén a MÁV Zrt. és a képviselettel rendelkező szakszervezetek megállapodtak az 5 százalékos bérfejlesztés végrehajtásáról – írja a HVG.

A MÁV vezetése által előterjesztett javaslat maradt a korábbi hároméves bérmegállapodás számainál:

a 2017. évi átlagosan 13, majd 2018. évi átlagosan 12 százalékos bérfejlesztés után idén 5 százalékkal nőnek a bérek.

Az emelést a nem vezető beosztású dolgozók kapják meg, január 1-jéig visszamenőleges hatállyal.

Így 2019-ben a felsőfokú alapképzésbeli végzettséghez kötött munkakörökben az alapbérek minimuma havi 315 ezer forint, a felsőfokú mesterképzéshez kötött munkakörökben pedig havonta 360 ezer forint lesz.

A szakszervezetek fenntartották azt a korábbi álláspontjukat, hogy a megállapodásban szereplő béremelésnél nagyobb bérfejlesztést látnak indokoltnak. A felek leszögezték, hogy érdekeltek egy újabb középtávú megállapodás megkötésében.

Forrás: HVG

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni