A Vasúti Érdekegyeztető Tanács ülésén a MÁV Zrt. és a képviselettel rendelkező szakszervezetek megállapodtak az 5 százalékos bérfejlesztés végrehajtásáról – írja a HVG.

A MÁV vezetése által előterjesztett javaslat maradt a korábbi hároméves bérmegállapodás számainál:

a 2017. évi átlagosan 13, majd 2018. évi átlagosan 12 százalékos bérfejlesztés után idén 5 százalékkal nőnek a bérek.

Az emelést a nem vezető beosztású dolgozók kapják meg, január 1-jéig visszamenőleges hatállyal.

Így 2019-ben a felsőfokú alapképzésbeli végzettséghez kötött munkakörökben az alapbérek minimuma havi 315 ezer forint, a felsőfokú mesterképzéshez kötött munkakörökben pedig havonta 360 ezer forint lesz.

A szakszervezetek fenntartották azt a korábbi álláspontjukat, hogy a megállapodásban szereplő béremelésnél nagyobb bérfejlesztést látnak indokoltnak. A felek leszögezték, hogy érdekeltek egy újabb középtávú megállapodás megkötésében.

Forrás: HVG