„Bérnyomásmérőt” készített a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), ezzel hívják fel a figyelmet arra, mennyit veszítettek a tanárok, tanítók, óvodapedagógusok azzal, hogy 2015 januárja óta nem az évről évre emelkedő minimálbér alapján kapják a bérüket.

A táblázattal szembesíteni szeretnénk a pedagógusokat: 2015. január 1-től 2019. január 1-ig mekkora bruttó jövedelemtől estek el annak ellenére, hogy a kormány politikusai folyamatosan arról beszéltek, mekkora béremelést kaptak a pedagógusok

– írják közleményükben.

A Pedagógusok Szakszervezetének oldalán közzétett táblázatban mindenki kiválaszthatja a besorolási szintet és a fokozatot, a legmagasabb iskolai végzettségét, így nézheti meg, mekkora lenne a fizetése, ha még mindig a minimálbér lenne a pedagógusok bértáblájának alapja.

Az adatok sokkoló hatásúak lesznek, ezért azt reméljük: a pedagógusok ráébrednek arra, hogy összefogással, a szakszervezet taglétszámának növelésével a bérharc is eredményesebb lehet

– írja a szakszervezet.

Forrás: eduline.hu