Az Auchan Magyarország Kft. 2015. szeptember 18-án egyeztetést kezdeményezett Szociális Partnereivel, így a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetével és a Központi Üzemi Tanáccsal az áruházi munkatársak 2016-os béreiről – írja a Privátbankár.

Az Auchan és a szakszervezet megállapodást kötött, melynek értelmében 2015. október 1-jétől a vállalat átfogó bérfejlesztést hajt végre az áruházi munkakörökben. Az áruházlánc ezzel mintegy 1,2 milliárd forintot fektet be a meglévő és a leendő munkatársak bérfejlesztésébe az elkövetkezendő egy évben.

Az elfogadott bérfejlesztésnek köszönhetően az Auchan áruházak munkatársainak mintegy háromnegyede részesül béremelésben, amely átlagosan 10 százalékkal magasabb bért jelent esetükben már idén, 2015 októberétől.

Forrás: Privátbankár