Most készült el a „Béralku az új európai gazdasági kormányzás során” - angolul „Wage bargaining under the new European Economic Governance”   című ETUI (Európai Szakszervezeti Intézet) kiadvány, amelyben az SZGTI (Szakszervezetek Gazdaság és Társadalomkutatási intézete) részéről Borbély Szilvia és Neumann László számoltak be a közép-és kelet európai bérek és kollektív alku hasonlóságairól és különbözőségeiről a magyar, cseh és szlovák eset kapcsán.

A Guy van Gyes és Thorsten Schulten által szerkesztett kötetben egyebek mellett szó esik az európai bérekről és kollektív alkuról a válság időszakában; az eurózónában a kollektív megállapodásokkal kialakított bérek jellemzőiről; Dánia, Finnország, Norvégia és Svédország bérpolitikájának és kollektív alkujának összehasonlításával egyfajta északi modellről; egy európai minimumbér-politika perspektíváiról és akadályairól, illetve a kollektív alku lehetőségeiről és alakulásáról Európában.  A kötet letölthető következő ezen a linken.