Diplomás bérminimum bevezetését javasolja a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete.

Az MKKSZ közleményében arra hivatkozik, hogy a jelenleg érvényes jogszabályok szerint a közalkalmazotti bértábla „J” fizetési osztályába tartozó munkavállalók, vagyis azok, akik az akadémiai doktori címmel rendelkeznek, ugyanannyit keresnek, mint a kezdő szakmunkások

A kormány az elmúlt években a munkaerő-piaci problémákat a minimálbér és a szakmunkás bérminimum emelésével próbálta orvosolni. Ezt az emelést azonban a kvalifikáltabb munkaerő bérfejlesztése nem követte, a közalkalmazotti illetményrendszer is több mint 8 éve változatlan maradt.

Az MKKSZ ezért döntött úgy, hogy kiáll a felsőfokú végzettséget, szakképesítést igénylő munkakört betöltők számára kötelezően megemelt fizetések mellett.

Azt kérik, hogy a kormány 2018. január 1-től vezesse be javaslatuknak megfelelően a diplomás bérminimumot.

A szakszervezet szerint ennek összege a mindenkori szakmunkás bérminimumhoz képest legalább 30-35 százalékkal magasabbnak kell lennie.

Forrás: 24.hu