„Alulírott szakmai szervezetek felhívják Magyarország Miniszterelnöke, a Magyar Kormány Operatív Törzse és az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociális Ügyekért Felelős Államtitkárságának figyelmét arra, hogy a hazai pandémiás veszélyhelyzetben, a felelős, szakmailag megalapozott és folyamatos szociális segítségnyújtás érdekében - az alapvető szakmai protokollok megadása és az egyéni védőfelszerelések rendelkezésre bocsátásán túl - a szociális munkások és szociális gondozók vírustesztelését is rendelje el, megelőzve ezzel a még súlyosabb tragédiákat” – áll 19 szociális ágazatban dolgozó szakmai szervezet Orbán Viktorhoz írt nyílt levelében.

Mint írják, jelenleg 56.000 fő él idősotthonokban, és megközelítőleg 130.000 embert látnak el kollégáik házi segítségnyújtás és támogatószolgálat keretein belül. A szervezetek szerint ők azok, akiket leginkább veszélyeztet a jelenlegi járvány. „Így elsőrendű felelőssége van a kormányzatnak a velük foglalkozó munkavállalók védelmében is” – olvasható levelükben.

A 19 szervezet konkrét javaslatokat is megfogalmazott:

1. A szociális ágazat dolgozóit fel kell venni a koronavírus-tesztelés elsőbbséget élvező csoportjai közé!
  2. A szociális ágazat dolgozóit folyamatosan el kell látni személyi védőfelszerelésekkel!
  3. Jöjjön létre egy Közszolgálati Alap, mely segíti a szociális munkások és egyéb közszolgálati dolgozók visszatérését a munkaerőpiacra és a szociális ágazatba, és kérjük a veszélyességi pótlék bevezetését!
  4. Kapjanak a kiszolgáltatott társadalmi csoportok is célzott támogatást!
  5. Kapjon a szociális munka is méltó elismerést a kormányzati kommunikációban!

Civil Kollégium Alapítvány

Esély Labor Egyesület

Gyerekesély Közhasznú Egyesület

Habitat for Humanity Magyarország

Hilscher Rezső Szociálpolitikai Egyesület

Igazgyöngy Alapítvány

Indahouse Hungary Egyesület

Jogriporter Alapítvány

Kontúr Közhasznú Egyesület

Lépjünk, hogy léphessenek! Közhasznú Egyesület

Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete

Szegényeket Támogató Alap Egri Alapítványa

Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete

Szociális Innováció Alapítvány

Szociális Szakmai Szövetség Etikai Kollégiuma

Szociális Munkások Demokratikus Szakszervezete

Szociális Területen Dolgozók Szakszervezete

Utcáról Lakásba ! Egyesület

Új szemlélet szociális szakmai műhely és akciócsoport

Forrás: Magyar Narancs

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!