99,9 százalék, hogy stimmelnek majd a számok a BKV írásos béremelési javaslatában, és a szakszervezetek lefújják a sztrájkkészültséget – mondta Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDssz) elnöke tegnap az M1 aktuális csatornán.

A szakszervezeti vezető közölte: meg kell nézni, hogy az „számszakilag” stimmel-e, mivel egyszázaléknyi béremelés körülbelül 500 millió forintot jelent a BKV-nál, ezért a 10+5 százalék valamivel több mint 7 milliárd forint lenne, ekkora összegnek kell szerepelnie a papíron.

Hangsúlyozta: hároméves megállapodásban összesen 30+5 százalék emelést kértek, egy évre 10+5 százalékot kaphatnak; évek óta nem fordult elő, hogy az elvárások és a végeredmény ilyen közel legyen. Jelezte, a plusz öt százalék a bérfelzárkóztatás

A szakszervezet elnöke kitért arra is, hogy ötszáz fős létszámhiány van a cégnél, de a forgalom biztonsága emiatt nincs veszélyben.