A pécsi Tüke Busz mellett működő Független Demokratikus Szakszervezet szeptember 4-én visszavonta a sztrájkkészültséget.

A pécsi buszos cég mellett működő szakszervezet pénteken délelőtt döntött a kérdésben.

Hofekker Ferenc, az FDSZ elnöke elmondta: a készültséget a társaság kifejezett kérésére vonták vissza.

- Korábban is hangsúlyoztuk, hogy szakszervezetünk számára az utas, a tömegközlekedés és a szolgáltatás zavartalansága a legfontosabb - mondta Hofekker Ferenc. - Szakszervezetünk eddig is maximálisan figyelembe vette a Tüke Busz Zrt. érdekeit, ezután is így tesz.

A szakszervezet vezetője hozzátette: a sztrájkkészültség visszavonása után ugyanúgy készek a bértárgyalások folytatására, mint eddig.

Forrás: Független Demokratikus Szakszervezet