A kormány béremelést tervez a közlekedési dolgozóknak - mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára. Az Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetsége a héten közölte, hogy a korábban október végére hirdetett sztrájkot november végére átteszik – írja az Origo.

 Tasó László azt mondta, a biztonságos közlekedés feltétele, hogy az ágazatban dolgozókat megtartsák, ehhez pedig a bérek rendezése is szükséges. A szaktárca vizsgálja annak lehetőségét, hogy mennyi idő alatt milyen mértékű béremelést tudnak végrehajtani - mondta, és hozzátette, hogy a Magyar Közút Zrt.-vel már megszületett a megállapodás a jövő évi béremelésről, ennek mértékét a közeljövőben ismertetik majd.

Tasó László kiemelte: a béremelés fedezete rendelkezésre áll, hiszen a Magyar Közút Zrt. finanszírozására folyamatosan emelkedő összeget biztosít a kormány. Míg jövőre 73 milliárd forintból, 2020-ban már 98 milliárdból gazdálkodhat a társaság - fűzte hozzá.

Egy hónappal eltolják a sztrájkot

Az Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetsége még szeptember 26-án fordult a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz és kérte, hogy állapítsa meg a 2016. október végén kezdődő és egy hétig tartó sztrájk jogszerűségét.

A szakszervezet azt közölte, hogy úgy tűnik a sztrájk jogszerű megtartásáról az illetékes bíróság jogerős határozatával a sztrájk kezdetéig nem fog dönteni, mivel eddig még első fokon sem hozott határozatot a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság.

Az AKSZSZ elnöksége úgy döntött, hogy a korábban meghirdetett egyhetes sztrájkját, egy hónappal később, november végén kezdi meg és a sztrájk ugyancsak egy hétig fog a Volán társaságoknál tartani.

Forrás: Origo