A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete és a kormány tárgyalna a vasárnapi pihenőnap eltörlésének jogi szabályozásáról.

A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete tárgyalna a kormánnyal a vasárnapi pihenőnap eltörlésének jogi szabályozásáról - mondta a Kossuth Rádió reggeli műsorában a szervezet elnöke.

Felröppentek olyan hírek, hogy már most vasárnap is terveznek a kereskedelmi dolgozók sztrájkot, demonstrációt, mert jelezni szeretnék, nem örülnek annak, hogy hétvégén dolgozniuk kell.

Bubenkó Csaba a tervezett sztrájkról szóló hírekre úgy reagált: szerinte nem érdemes rögtön a munkabeszüntetést választani, de a kereskedelemben dolgozók többsége nem akar vasárnap dolgozni.

A vasárnapi boltzár bevezetésekor több szakszervezet azért kampányolt, azért kongatott vészharangokat, hogy munkahelyek szűnhetnek meg, áruházakat zárhatnak be, de ezt nem a KDFSZ mondta - hangsúlyozta Bubenkó. Ezek az aggodalmak nem bizonyultak valósnak, sőt, az ágazatban hiány van.