A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének előzetes adatai szerint több száz iskola és több ezer pedagógus vett részt az általa meghirdetett kétórás figyelmeztető sztrájkban pénteken.

Mendrey László, a PDSZ elnöke péntek délután az MTI-nek elmondta, az volt a cél, hogy felhívják a társadalom és a kormány figyelmét, nem jó irányban haladnak a dolgok. Szerinte ezt a célt biztosan elérték.

A szakszervezeti vezető szerint nyilvánvalóan elindul majd egy számháború a kormánnyal, de az nem létszámfüggő, hogy az igazság kinek az oldalán áll.

Sokan egyetértenek azzal, hogy a radikális, rendszerszintű változásokra van szükség - mondta.

Kitért arra is, hogy következő lépés az április 20-ai egész napos sztrájk, amelyet a PDSZ támogat.