Tíz szervezet - zömmel ágazati szakszervezetek - álltak a tanár-diák tiltakozás mellé. Hajlandók szolidaritási akciókat is csinálni – írja a 24.hu.

Addig csűrte-csavarta a dolgot a kormány a közoktatással és az egészségüggyel, míg csak összerittyentette egy platformra a szakszervezetek egy jelentős szeletét. Kedd este küldött közleményük a Tanítanék Mozgalom arról, hogy péntek reggel közös sajtótájékoztatót tartanak más szervezetekkel közösen.

Azt írják, a tíz szervezet szándéknyilatkozatot fogadott el az együttműködésről, aminek célja, hogy

gyermekeink és az ország jövője érdekében a közoktatási rendszert megújítsák.

A közoktatási átalakítások miatti tiltakozások tehát nem maradnak egyedül, ezek a szervezetek a továbbiakban egyeztetni fognak a szolidaritási akciókról. Íme a bő lista, amin a tanároktól a vasutasokon át a távközlési dolgozókig egy csomó szervezet szerepel:

1. Tanítanék Mozgalom
  2. Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ)
  3. Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ)
  4. Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF)
  5. Vasutasok Szakszervezete (VSZ)
  6. Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ)
  7. Egyesült Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (EVDSZ)
  8. Közművelődési és Közgyűjteményi Dolgozók Szakszervezete (KKDSZ)
  9. Távközlési Szakszervezet
  10. Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete (SZÁD)

Forrás: 24.hu