A dolgozóknál az verte ki a biztosítékot, hogy hiába szerezte be a BKV az új buszokat, a Fővárosi Közgyűlés magáncégnek adhat megbízást a 3-as metró pótlására a felújítás idején.

A Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége (BKSZSZ) tájékoztatása szerint sztrájkra készülnek a BKV-dolgozók. Ugyanis a Fővárosi Közgyűlés magánszolgáltatóknak szervezte ki a felújítás előtt álló hármas metró autóbuszos pótlási feladatait. A BKSZSZ szerint ez túl azon, hogy mértéktelenül felelőtlen és kockázatos, milliárdos nagyságrenddel drágább, mintha a BKV végezné a feladatot. A BKSZSZ felszólítja a  főpolgármestert és a közgyűlés tagjait, hogy a végső döntés meghozatalánál a főváros és az utazóközönség érdekeit tartsák szem előtt, ne a magántőke gazdasági érdekeit.

Forrás: HVG