Ezt Baranyai Zoltán, a Közúti Közlekedési Szakszervezet elnöke mondta el az ATV Startnak. Eredetileg ötnapos munkabeszüntetést terveztek húsvét hétfőtől.

Elmarad az ötnapos Volán-sztrájk – tudta meg az ATV Baranyai Zoltántól, a Közúti Közlekedési Szakszervezet elnökétől. Az érdekképviseleti vezető egyelőre nem árult el részleteket, csak annyit mondott: hamarosan hivatalosan is bejelentik a munkabeszüntetés elhalasztását.

Eredetileg március 28-tól öt napig sztrájkoltak volna a Volán-társaságok szakszervezetei. Baranyai Zoltán az ATV Start egy korábbi adásában elmondta: úgy tervezték, hogy húsvét hétfőn még nem korlátozzák a közlekedést. A második 24 órától kezdve a járatok 20-25 százaléka állt volna ki a forgalomból. A szakszervezeti vezető hozzátette: úgy érzik, hogy a sztrájktörvénnyel „kiherélték” a jogaikat.

Forrás: ATV