Bár a szakszervezet eredménytelennek nyilvánította a bértárgyalásokat, ezért létrehozták a sztrájkbizottságot, az Audi szerint a bértárgyalásnak nincs vége – írja a HVG.

Egyelőre nem kívánja kommentálni az Audi Hungária azt a hírt, amely szerint a szakszervezet sztrájkbizottságot hozott létre, mert eredménytelennek tartja a bértárgyalásokat. A hvg.hu megkeresésére a vállalattól azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a tapasztalatok szerint a bérmegállapodásokat több hétig tartó tárgyalás sorozat előzi meg. Amíg a tárgyalások nem zárulnak le, a cég nem is kommentálja azokat. Hozzátették „természetesen a tárgyalások a vállalat vezetése és a munkavállalók képviselői között folytatódnak.”

Mint azt megírtuk a szakszervezet egységes és legalább 15 ezer forintos alapbéremelést követelt 2016 januárjáig visszamenőleg, de a vállalatvezetés ezt nem fogadta el.

Forrás: HVG