Már az Európai Bizottság is nyomon követi a kirúgott magyar tanárok helyzetét. Telefonon keresték fel Brüsszelből Totyik Tamást, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnökét.

Érdeklődtek, hogy mi történt a kirúgott tanárokkal, mennyire jogszerű mindez és, hogy mennyi kollégát veszélyeztet a további elbocsátás – mondta Totyik Tamás az ATV Híradójának.

Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője pedig azt mondta az ATV Híradójának: világosan látszik, hogy a kormány a megfélemlítés módszerét alkalmazza a tanárokkal szemben. Random módon kiszemelgetnek embereket, akiket kirúgnak, hogy a többiek féljenek – tette hozzá Nagy Erzsébet, majd azzal folytatta, hogy ezt támasztja alá az is, hogy most olyan pedagógusokat rúgtak ki, akiknek részvétele a polgári engedetlenségi akcióban egyáltalán nem volt kiemelkedő.