„SZÉGYEN!” – írta a KKDSZ, amely szerint ebben az esetben a „Klebelsberg Központ bábjai egy nem hivatalos erőszakszervezetként lépnek fel”.

Kiállt a kirúgott és megfenyegetett tanárok mellett a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete – derül ki a KKDSZ Facebook-bejegyzéséből.

„SZÉGYEN!” – ezzel a felütéssel kezdi a bejegyzést a szakszervezet, amely szerint szégyen, hogy a tanárok véleménynyilvánítási jogára – ellehetlenítve sztrájkjogukat – a legsúlyosabb munkajogi szankcióval reagál a hatalom.

Mint írják, a polgári engedetlenség véleménynyilvánítás, s annak szabadságát alaptörvény védi.

Reményüknek adnak hangot azzal kapcsolatban, hogy az érintettek bírósághoz fordulnak és jogorvoslatot kapnak a rendkívüli felmentések miatt.

„A kormány mindent megtesz azért, hogy a látszatát is elkerülje annak, hogy erőszakot használ. De helyette a Klebelsberg Központ bábjai ebben az esetben egy nem hivatalos erőszakszervezetként lépnek fel, és kirugdossák a tanárokat”

– fogalmaznak.

Forrás: Népszava