A szervezők szerint a kormány nem állt elő érdemi javaslattal a szakszervezetek követeléseire, ezért kell az újabb demonstráció.

Elég a lenézésből címmel szerveződik újabb tüntetés az oktatásért Budapesten november 18-ra. Az eseményt a Március 15. térre az Egységes Diákfront három csoportja hirdette meg.

A megmozdulást azért szervezik, mert megítélésük szerint nem történt változás az oktatásügy terén, a november 7-én tartott sztrájktárgyaláson a kormány nem állt elő érdemi ajánlattal a szakszervezetek követeléseire, a közmédia pedig hallgat az országban zajló demonstrációkról és nem tájékoztat az oktatás valódi állapotáról.

Látszatintézkedésekkel nem lehet minket elhallgattatni! (...)Mutassuk meg, hogy nem fogyott el a lelkesedés! Kevesebb jelenjen meg

– írták.

November 14. és 18. között a Külső-Pesti Tankerület több mint 25 iskolájában sztrájkolnak majd pedagógusok, személyenként változó időtartamban.

Forrás: HVG