A Pedagógusok Szakszervezete szerint a tüntetések miatt álltak le az elbocsátások. A HVG cikke.

A Klebelsberg Központ arról tájékoztatta az RTL Híradót, hogy a Kölcsey Ferenc Gimnázium 5 elbocsátott tanárán kívül másokat nem ért hasonló retorzió – számolt be az RTL Híradó.

Szeptember végén rúgtak ki öt tanárt rendkívüli felmondással a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból. Azzal indokolták mindezt, hogy részt vettek a korábban meghirdetett polgári engedetlenségi akciókban. Az iskolában az elmúlt hónapokban többször kezdtek ilyen tiltakozásba  a tanárok, de csatlakoztak például a pedagógus-szakszervezetek által kezdeményezett márciusi sztrájkhoz is.

Az RTL megszólaltatott egy pedagógust, aki ötször "követett el" polgári engedetlenséget egy budapesti tanár, mégsem rúgták ki. A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke, Totyik Tamás szerint most a tüntetések miatt felfüggesztették a felmondásokat. Úgy véli, megvárják, míg a tiltakozások lecsengenek és utána fognak lépni, mert érzik, hogy a tanárok elbocsátása csak olaj volt a tűzre.

Forrás: HVG