A tanári szakszervezet országos választmánya szeptember 23-i ülésén döntött az akcióiról.

Az első alkalommal 2022. október 5-re – az Oktatás Világnapjára – országos, egységes sztrájkot hirdetünk. Kérjük az óvodákban, iskolákban, kollégiumokban, szakszolgálatokban dolgozókat, hogy ezen a napon ne vegyék fel a munkát

- írja közleményében a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). Hozzátéve azt is, hogy a sztrájkot legkésőbb szeptember 27-én szerdán 16 óráig kell bejelenteni az intézményvezetőnek és 29-én 16 óráig le kell adni a sztrájkolók várható létszámát és névsorát.

Ugyanezen a napon délután a PSZ s a PDSZ közös delegációi felkeresik az Alapvető Jogok Biztosának budapesti, győri, miskolci és pécsi irodáit, hogy átnyújtsák a hivatalnak az összegyűjtött panaszokat - írják.

A szakszervezet tagjai ezek után 17 órától résznek a diákok által meghirdetett eseményen a Jászai Mari téren. Innen a tervek szerint este 7-kor pedig átmennek a Kossuth térre a Tanítanék és noÁr által szervezett szolidaritási koncertre.

Forrás: eduline.hu