Támogatásáról biztosította a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét és a Pedagógusok Szakszervezetét a hétfői sztrájkkal és követeléseikkel kapcsolatban.

Az egészségügyi szakdolgozók is kiállnak a pedagógusok mellett a hétfői kétórás sztrájk kapcsán - írja a 24.hu a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara közleménye alapján.

Számos egészségügyi végzettségű tagtársunk végez oktatói tevékenységet az egészségügyi és szociális szakképzésben, így maximálisan ismerjük és átérezzük helyzetüket!

- közölték.

Szolidaritását fejezte ki a figyelmeztető sztrájkkal kapcsolatban közös nyilatkozatban a főváros számos kerületi polgármestere, valamint Karácsony Gergely főpolgármester is.

Ugyancsak támogatásukról biztosították a szakszervezeteket sz Alternatív Közgazdasági Gimnázium tanárai szolidaritási nyilatkozazukban, melyben kifejezték reményüket, hogy a sztrájkoló tanárok követelései meghallgatásra találnak.

Forrás: atv.hu